Tennisele panustamine

Tennis on staaride mäng ja sellest üksik või paarismängust on saanud vägagi populaarne ala, millele on huvitav teha ka panuseid.

Panuste liigid

Tennisega seotud spordikihlveod ei tähenda ainuüksi seda, et ennustatakse, kes selle matši, geimi või hoopis seti võidab. Vägagi tuntud on händikäpiga panustamine. Näiteks võib paika panna, et händikäp on -2,5 setti, mis aga tähendab, et kui panustad tugevama mängija võidule, siis on tarvis kihlveo võiduks, et tennisemängija võidaks vähemalt 3 setiga.

Ka geimidele saab ennustada händikäpiga. Kui händikäp on näiteks +6,5, siis mängija, kellele sa panuse tegid, võib küll vastu võtta kaotuse, aga sina võidad siiski kihlveo siiski, kui tema kaotus tuli kuue või vähema geimiga.

Vahel pannakse panuseid ka geimide arvule. See tähendab, et kui korraldaja pakub, et mäng lõpeb näiteks 33,5 geimiga, siis on võimalik teha panuseid, kas mäng saab läbi rohkema või vähema hulga geimidega. Kes mängu võidab, sellise kihlveo puhul tähtis ei olegi.

Mõistagi ennustatakse ka asjaolu, kes võidab mingi tuntud turniiri. Niisuguseid ennustusi tehakse enamasti väga pikaajaliselt. Näiteks Austalian Open, Wimbledon, French Open ja US Open – neid teavad ka vägagi tennisekauged inimesed, sest tegu on tõeliselt tuntud sündmustega.

Miks panustada tennisele?

Tennis on hea variant panustamiseks seepärast, et ühe või teise tugevust on üsna lihtne jälgida ja mängu tulemus põhineb kahel vastasel (või paaril). Tõenäoliselt on ju lihtsam hinnata ühe inimese vormi ja tugevust, kui terve jalgpallimeeskonna oma. Kui sulle meeldib tennist jälgida, siis saad üsna pea aimu, missugused tingimused kellelegi näiteks paremini sobivad. Kihlveod tennisele on toredad ka seetõttu, et seda mängitakse terve aasta ringi ja mänge on rohkesti. Kui teed eeltööd, siis saad kihlvedusid sõlmida sageli.